Görgü Ve Etik Kurallar Eğitimi

Anasayfa » Görgü Ve Etik Kurallar Eğitimi

Görgü ve etik, bir toplumdaki kişilerde mutlaka bulunması gereken normlardan sadece biridir. Günlük yaşantımızda ilişkide bulunduğumuz herkese karşı görgülü davranmalı ve gerek yaptığımız işte gerekse de çevremize etik olmalıyız. Etik kavramı; doğru ve yanlışı seçebilme erdemini koşullara bağlı olmadan gerçekleştirme olarak açıklansa da etiğin tam tanımını yapmak çok zor. Meslek etiği gibi bir çok etik kuralları Dünya’da kabul görmüş yasalara sahip olsa da etik kişinin kendi vicdanıyla ilgili bir durum olarak karşımıza çıkar.

Etik davranmak konusu ise göreceli olup, etiğin ne olduğunu ya da hangi davranışın sonucuna neler olabileceği konusunu iyice anlamak ve bilmek gerekir. Etiğin ne olduğunu bilmeden etik davranmamız mantıklı olmayacağı gibi görgü kurallarını öğrenmeden de görgülü olmak pek alışılagelmiş bir durum değildir.

Etik, görgü ve erdem gibi kavramlar ilk olarak ailede eğitim olarak verilir ve daha sonra bu kavramlar okullarda da devam ettirilir. Etik ve görgü gibi son derece önemli iki konuda kendini geliştiren insanlar, hayatları boyunca nazik ve karakterli olarak kabul edilirler. Bu nedenle, etik ve görgü kurallarını iyi bilmek ve uygulamak hem kendi kişisel yaşantımız hem de iş hayatımız için oldukça önemlidir.

Özel Okul Ajansı olarak bizler Görgü Ve Etik Kurallar Eğitimini siz değerli okullar ve okullarda eğitim alan ya da çalışan kişiler için hazırladık. Okullarınızın imajlarını sarsabilecek iş etiğine uymayan davranışları engellemek amacıyla siz de çalışanlarınıza kurum kimliğinizle uyumlu bir Görgü Ve Etik Kurallar Eğitimini verebilirsiniz.